Organizator

Rezerwacja
Telefon
+48 602101701
Email
rezerwacja@publolek.pl

Lokalizacja

Pub Lolek

Data

Gru 13 2017

Czas

19:00

Koszt

Wstęp Wolny

Etykiety

Polecamy,
Recommended

Środa Hula: Potańcówka Swingowa

Tego wieczoru Pub Lolek wypełni się muzyką swingową – Benny Goodman, Duke Ellington, Louis Armstrong czy Count Basie to jedynie kilku z artystów, których utwory usłyszycie. Mamy nadzieję, że dźwięki płynące z głośników pomogą Wam przenieść się w czasie i poczuć klimat rodem z Ameryki początków XX wieku.
Specjalnie dla tych, którzy mają dość podpierania ścian, a jeszcze nie czują się pewnie na parkiecie poprowadzimy lekcję wprowadzającą. Wspólnie nauczymy się podstawowych kroków i przejść z zakresu tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Jitterbug i Charleston.
Zajęcia poprowadzą instruktorzy warszawskiej szkoły ShimSham.pl
Po zajęciach zapraszamy na potańcówkę prowadzoną przez DJ Cpt Sparky.

Więcej o ShimSham – warszawski swing:
ShimSham to studio tańca działające od 2011 roku. Zgodnie ze swoim motto brzmiącym „warszawski swing” studio prowadzi w Warszawie regularne kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz. ShimSham zaangażowany jest również w organizację warsztatów tanecznych, potańcówek i koncertów propagując nieustannie taniec, muzykę i kulturę lat przedwojennych.

Więcej o Lindy Hop:
Lindy Hop to jeden z rodziny tańców swingowych, którego początki szacuje się na lata 20. i 30. XX wieku. Powstał w kręgach afroamerykańskich, w nowojorskim Harlemie i jest ściśle powiązany z Charlestonem, Jitterbug’iem, Balboa czy tzw. vintage Jazzem. Jego główną zaletą jest „socjalny” charakter, co oznacza, że Lindy Hop tańczony jest przede wszystkim na potańcówkach, nie zaś wyłącznie jako taniec turniejowy. Wykreowany przez ludzi spracowanych, a przy tym kochających jazz i muzykę swingową. Wykorzystuje naturalne ruchy ludzkiego ciała tak, by taniec nie był nadto wyczerpujący i wymagający niezwykłej sprawności, a jednocześnie dawał dużo zadowolenia i radości.